Dialog władz z mieszkańcami Poznania

0 komentarzy

Data wpisu: 18 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny | ulice i ścieżki rowerowe

, , , , , , ,

źródło: nid.pl

Prezydent miasta Poznań, Ryszard Grobelny stara się zapewnić możliwość dialogu z mieszkańcami dotyczącego spraw miasta. Chce on nie tylko pytać Poznaniaków o celowość niektórych inwestycji, jak to było w przypadku ulic Półwiejskiej oraz Winogrady. Konsultacje społeczne dotyczące projektowania nowych ulic, dróg, a także ścieżek rowerowych powinny stać się według prezydenta miasta standardem.

Już dziś można za pośrednictwem Internetu sprawdzić aktualne plany dotyczące budowy, rozbudowy czy modernizacji poznańskich ulic oraz dróg rowerowych. Znajdziemy je w zakładce zatytułowanej „projekty drogowe” na stronie WWW Zarządu Dróg Miejskich – adres internetowy: www.zdm.poznan.pl. Oprócz możliwości przejrzenia aktualnych planów drogowych Poznania można przez dwa tygodnie zgłaszać swoje uwagi dotyczące takich elementów, jak: zbyt mała liczba miejsc postojowych przy określonej ulicy, zbyt wąska ścieżka rowerowa czy też za krótki odcinek prawoskrętu na ulicy. Urzędnicy monitorujący serwis internetowy mają za zadanie sprawdzać wszystkie napływające od mieszkańców zgłoszenia i zanalizować je.

Urzędnicy odpowiedzialni za stan i plan dróg w Poznaniu mają za zadanie przeanalizowanie wszystkich zgłoszeń i ocenę, które z postulatów mieszkańców można uwzględnić, które natomiast będą miały zostać odrzucone. Następnie w Internecie zostanie opublikowany raport uzasadniający decyzje podjęte przez urzędników, a także zmiany, jakie zostaną wprowadzone w określonym projekcie.

Sekcja Rowerzystów Miejskich od dawna walczyła o wprowadzenie powszechnych konsultacji w sprawie realizowania projektów ścieżek i dróg rowerowych. Mieszkańcy Poznania w końcu mogą się wypowiedzieć i dać wyraz niezadowoleniu lub pochwalić dobry projekt miasta.

Podobne wpisy

  • Brak podobnych wpisów.

Losowe wpisy

Brak komentarzy jak dotychczas.

Zostaw komentarz