Zbyt brzydki projekt poznańskiej mariny

0 komentarzy

Data wpisu: 19 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | pożytek publiczny | rozrywka i rekreacja

, , , , , , , , , ,

źródło: poznanskie-nieruchomosci.pl

Teren przy moście Chrobrego obecnie niezagospodarowany, ma być przekształcony w marinę. Projekt jego zagospodarowania wpłynął już do radnych, zgłosił się prywatny przedsiębiorca, firma Impuls. Inwestor w projekcie chciał od miasta wydzierżawić cypel znajdujący się przy moście Chrobrego na okres 25 lat. Inwestycja miałaby wynieść 60 mln zł i obejmować wybudowanie mariny na 30 łodzi, wypożyczalni łódek, tarasu widokowego, sztucznej plaży, restauracji, sceny na wodzie, pływającego hotelu, a także policji wodnej. W ciepłe miesiące na rzece miałyby pływać statki wycieczkowe, w zimie natomiast otwierano by lodowisko.

Projekt okazał się jednak kontrowersyjny, zdobył on zarówno wielu zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Zwolennicy wybudowania mariny próbowali przekonywać, iż takie rozwiązanie jest powrotem do źródeł, do historycznej zabudowy Poznania, według której przed wybuchem II wojny światowej działał tam port rzeczny.

Jednak przeciwnicy realizacji projektu uważają, że architektura przedsięwzięcia nie jest taka, jakiej oczekiwali i posiada wiele błędów. Poza tym, teren, na którym leży cypel obejmuje trasę Traktu Cesarsko-Królewskiego, usytuowanego przy Ostrowie Tumskim, który z kolei jest historycznym i zabytkowy miejscem nie tylko dla historii Poznania, ale również Polski. W miejscu historycznym i do tego w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka kultu religijnego projekt w jego obecnym kształcie nie może zostać zaakceptowany.

Prywatny przedsiębiorca, firma Impuls jest zaskoczony decyzją władz, która jednoznacznie odrzuca projekt. Nie wiadomo jednak, jakie są konkretne zarzuty oprócz ogólnie sformułowanego stwierdzenia, iż architektura projektu jest niskiej jakości.

Podobne wpisy

  • Brak podobnych wpisów.

Losowe wpisy

Brak komentarzy jak dotychczas.

Zostaw komentarz