Większe mieszkania mogą zyskać na znaczeniu

0 komentarzy

Data wpisu: 2 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | nieruchomości

, , , , , , , ,

źródło: nieruchomosci-poznan.com.pl

W czasach słabszej koniunktury gospodarczej oczywistym jest fakt, iż przedsiębiorcy nie decydują się na wdrażanie nowych rozwiązań, gdyż nawet te aktualnie realizowane mogą być dość niepewne. Jednakże niektórzy poznańscy deweloperzy decydują się na tego typu rozwiązania i w pewnym sensie idą pod prąd ogólnym trendom.

Podobnie jak w skali całego kraju, w Poznaniu w branży deweloperskiej największym powodzeniem cieszą się lokale o niewielkich rozmiarach. Przede wszystkim są to kawalerki lub mieszkania dwupokojowe, które rzecz jasna wiążą się z mniejszymi kosztami kupna. Lokale o większej powierzchni użytkowej są w zdecydowanej mniejszości pod względem zapotrzebowania klientów.

Jednakże w Poznaniu niektórzy deweloperzy zdecydowali się na rozpoczęcie inwestycji związanych z wybudowaniem nowych lokali o metrażu zdecydowanie większym, niż wskazuje obecny popyt na rynku. Deweloperzy ci uważają, że skutki kryzysu nie są aż tak duże, zwłaszcza w naszym kraju, w związku z czym społeczeństwo rozwija się pod względem materialnym, a co za tym idzie bogaci się i zaczyna posiadać większe potrzeby. Prace nad większymi lokalami są w przypadku niektórych deweloperów w zaawansowanej fazie. Są oni niemal pewni, że nie będą mieli większych problemów z odnalezieniem nabywców na wybudowane lokale.

Jeden z deweloperów jest pewny zmiany trendu odnośnie zapotrzebowania na duże lokale do tego stopnia, że zdecydował się na budowę całego osiedla w jednej z poznańskich dzielnic. Wprawdzie ceny, jakie będą obowiązywały za metr kwadratowy będą wysokie, gdyż oscylować będą w granicach 6-7 tysięcy złotych, to wybudowane lokale cechować będzie wysoka jakość. Lokale będą wykonane z najlepszych materiałów (między innymi z wykorzystaniem najnowszych sieci wodno-kanalizacyjnych), mimo niewielkiej liczby pięter dostępne będą windy, a każdy z lokali posiadać będzie duży taras. Według planów całe osiedle będzie ogrodzone, monitorowane oraz posiadać będzie własną ochronę, dzięki czemu cechować się będzie bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Poza tym przed budynkami dostępne będą dla mieszkańców ogródki.

Cechą charakterystyczną budowanego osiedla będzie przede wszystkim duży metraż. Najmniejsze lokale będą miały powierzchnię w granicach 60 metrów kwadratowych. Większość stanowić jednak mają lokale o jeszcze większej powierzchni, nawet do ponad 110 metrów kwadratowych, przez co taki lokal rozpościerać się będzie na całej kondygnacji.

Mniejsze lokale, takie jak kawalerki czy mieszkania z dwoma pokojami są celem przeważnie ludzi młodych, zaczynających swoje kariery zawodowe oraz często dopiero zakładających rodziny i poszukujących swojego pierwszego własnego domu. Duże lokale użytkowe będą nastawione na bardziej majętnych klientów, którzy mają spore rodziny, a co za tym idzie większe potrzeby mieszkaniowe.

Inwestowanie w budowę dużych lokali mieszkaniowych może wydawać się mało pewne, jednak wbrew pozorom stanowi wyjście naprzeciw zapotrzebowaniom nowych klientów, którym mieszkanie dwupokojowe stanowczo nie wystarczy i którzy będą gotowi kosztem wyższych cen zapewnić sobie i swojej rodzinie mieszkanie o odpowiedniej wielkości.

Podobne wpisy

 • Kupno mieszkań jeszcze nie wybudowanych w Poznaniu
  [caption id="attachment_311" align="alignleft" width="200" caption="źródło: hotfrog.pl"][/caption] Decydując się na kupno mieszkania jedną z podstawowych ról odgrywa jego wizualne przedstawienie. Jednak wielu deweloperów prowadzi sprzedaż mieszkań jeszcze nie wybudowanych, przekonując klientów jedynie na podstawie przyszłych planów i zgrabnych wizualizacji. Taki typ sprzedaży był bardzo modny zwłaszcza w czasach sprzed kryzysu gospodarczego, k...
 • Mimo kryzysu branża budowlana w Poznaniu nadal na dobrym poziomie
  [caption id="attachment_307" align="alignleft" width="200" caption="źródło: erka2.pl"][/caption] Druga połowa roku 2008 była okresem, kiedy branża budowlana w Poznaniu, podobnie jak i w całym kraju, zaczęła głośno mówić o pewnych problemach na rynku nieruchomości. Oczywiście takie spekulacje niemal od razu znalazły swój oddźwięk na placach budowy, kiedy to niektóre inwestycje zaczęły być zatrzymywane w trakcie realizowania oraz przede wszystki...
 • Co oznacza dla Poznania budowa prawobrzeżnego kolektora sanitarnego?
  [caption id="attachment_283" align="alignleft" width="200" caption="źródło: epoznan.pl"][/caption] W Poznaniu rozpoczęła się budowa prawobrzeżnego kolektora sanitarnego, co wiąże się z utrudnieniami w ruchu na rondzie Śródka oraz na jezdni przy ulicy Jana Pawła II. Inwestycja zaplanowana jest na dwa lata i tyle też potrwają zmagania poznańskich kierowców z utrudnieniami w ruchu drogowym w tym miejscu. Obecnie w Poznaniu znajduje się jeden p...
 • Budownictwo w Poznaniu – prognozy na rok 2010
  [caption id="attachment_276" align="alignleft" width="200" caption="źródło: poznancity.pl"][/caption] Rynek nieruchomości w poprzednich latach również dotknął kryzys. Na początku 2010 roku w znacznej większości budowane były rozpoczęte w poprzednim roku inwestycje. Jednak prognozy ostatecznie są pozytywne, chociaż wcześniej było w tej materii jeszcze bardzo wiele niewiadomych. Sytuacja na rynku nieruchomości oraz budownictwa poprawia się na pl...
 • Utrudnienia w uzyskaniu mieszkań dla singli
  [caption id="attachment_264" align="alignleft" width="200" caption="źródło: rankingdeweloperow.pl"][/caption] Rządowy program „Rodzina na swoim” cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala on zakupić mieszkanie z możliwością pokrycia przez państwo części oprocentowania przez kilka pierwszych lat po zakupie. Istnieją jednak dość twarde ramy, określające, kto i w jaki sposób może z programu skorzystać. Do tej pory program „Rodzina na swoim” ...

Losowe wpisy

Komentarzy: 1
 1. Arkadiusz mówi:

  Moi Państwo – jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…pieniądze! Któryś urzędas dostał w łapę i podjął zgodną ze swoim uznaniem decyzję, z której na dodatek nie musi się tłumaczyć! Chore to jest, ale niestety nic się nie zmieniło od lat 90, gdy sprzedawano za bezcen dobrze prosperujące zakłady i doprowadzano do ich upadku tylko po to, żeby sprzedać grunty po nich. Kwestia wytłumaczenia, że potrzebujemy pieniędzy to jedynie dobra wymówka, którą urzędasy skrzętnie wykorzystują.

  8 stycznia, 2011 o godzinie: 16:36

Zostaw komentarz