Utrudniania na linii ronda Rataje i ronda Śródka

0 komentarzy

Data wpisu: 4 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny | ulice i ścieżki rowerowe

, , , , , , , , ,

Utrudniania na linii ronda Rataje i ronda Śródka

źródło: mmpoznan.pl

Duży zamęt dla mieszkańców Poznania wywoła jedna z większych inwestycji ostatnich lat. Najnowszy kolektor ściekowy zostanie wybudowany na prawym brzegu Warty i mocno utrudni poruszanie się mieszkańców pomiędzy Śródką a Ratajami. Plan inwestycji szacuje czas trwania prac budowlanych na okres dwóch lat, w związku z czym poznaniacy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Dodatkowym problemem będzie również startująca niemal w tym samym czasie kolejna inwestycja w tym rejonie, a mianowicie odcinek drogi zwanej Nowymi Zawadami.

Pierwszymi poszkodowanymi prac budowlanych są piesi, którzy będą chcieli skorzystać z chodników na ulicy Podwale. To właśnie tutaj rozpoczęły się całe prace. Już od lata niedogodności w rejonie ronda Śródka oraz ronda Rataje obejmują także kierowców, którzy muszą korzystać jedynie dwóch pasów ruchu (między innymi ulica Podwale oraz ulica Jana Pawła II). Aby rozładować nieco natężenie ruchu w tych rejonach drogowcy kierowcy zmuszeni będą korzystać do przełomu lipca i sierpnia 2011 roku z tymczasowej drogi dwupasmowej biegnącej wzdłuż ulicy Jana Pawła II.

Problemy z komunikacją na szczęście niemal nie obejmą komunikacji tramwajowej. Jednostki poruszające się w rejonie ronda Rataje będą miały niemal identyczne trasy przez cały okres trwania realizacji inwestycji. Jedynie pętla zlokalizowana na Zawadach została wyłączona z obiegu tramwajowego w związku z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych na ulicy św. Wincentego.

Dzięki budowie drogi Nowe Zawady kierowcy zyskują bardzo dobre połączenie z dzielnicami Poznania rozlokowanymi w północnej części miasta. Ogółem powstanie tutaj aż ponad 1130 metrów nowej drogi. Z nowego odcinka będą z pewnością zadowoleni wszyscy użytkownicy drogi. Będzie ona bowiem posiadała dwie jezdnie, przy czym każda z nich zaopatrzona będzie w trzy pasy ruchu. To prawdziwy komfort dla każdego użytkownika dróg, który ceni sobie jakość i swobodę przemieszczania się pojazdem.

Przeprowadzane inwestycje zdecydowanie nie ułatwią na czas swoich realizacji życia mieszkańcom. Są jednak niezbędne, aby poprawić jakość systemu wodno-kanalizacyjnego oraz drogowego. Zwłaszcza budowa kolektora wydaje się być sprawą nie cierpiącą zwłoki z uwagi na coraz mniejszą wydolność obecnego kolektora. Nowy kolektor służyć będzie nie tylko mieszkańcom Poznania. Z jego pracy skorzysta też Swarzędz, Starołęka oraz Szczepankowo.

Kolejnym ważnym powodem przeprowadzenia obecnie budowy kolektora są względy czysto gospodarcze, ponieważ brak tej inwestycji blokuje inne inwestycje (w szczególności budowlane) prawobrzeżnej części miasta. Tak więc realizowana obecnie budowa kolektora ściekowego jest swego rodzaju impulsem, sygnałem startowym to rozwoju całej prawobrzeżnej części miasta Poznania, która do tej pory żyła w uśpieniu pod względem realizacji nowych inwestycji.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców terenów objętych budową oraz remontami jest realna możliwość ukończenia jej wcześniej niż przewidują plany. Wynika to głównie z faktu, że firmy realizujące inwestycje w przypadku wcześniejszego zakończenia prac otrzymają stosowne premie, co zapewne skutecznie zwiększy ich motywacje.

Podobne wpisy

  • Co oznacza dla Poznania budowa prawobrzeżnego kolektora sanitarnego?
    [caption id="attachment_283" align="alignleft" width="200" caption="źródło: epoznan.pl"][/caption] W Poznaniu rozpoczęła się budowa prawobrzeżnego kolektora sanitarnego, co wiąże się z utrudnieniami w ruchu na rondzie Śródka oraz na jezdni przy ulicy Jana Pawła II. Inwestycja zaplanowana jest na dwa lata i tyle też potrwają zmagania poznańskich kierowców z utrudnieniami w ruchu drogowym w tym miejscu. Obecnie w Poznaniu znajduje się jeden p...
  • Plany stworzenia bulwaru nad Wartą
    [caption id="attachment_324" align="alignleft" width="200" caption="źródło: skyscrapercity.com"][/caption] Lokalizacja Poznania nad tak piękną rzeką, jak Warta jest bardzo dużym atutem miasta, który w dawniejszych latach był o wiele lepiej wykorzystywany, niż obecnie. Jeszcze w czasach przedwojennych cudowne nadwarciańskie krajobrazy były atrakcją dla wielu poznaniaków, gdzie bardzo chętnie spędzali swój czas. Obecnie powstał szereg propozycji...
  • Skuteczne zagospodarowanie starego koryta Warty
    [caption id="attachment_286" align="alignleft" width="200" caption="źródło: otodom.pl"][/caption] Miejska Pracownia Urbanistyczna rozpoczęła pracę nad projektem mającym na celu plan przestrzennego zagospodarowania dla Chwaliszewa. Ma on obejmować zagospodarowanie starego koryta Warty. Jednym z projektów, który ma duże szanse powodzenia jest stworzenie podziemnych parkingów, nad którymi rozciągałyby się baseny mające być imitacją rzeki. Taki...

Losowe wpisy

Brak komentarzy jak dotychczas.

Zostaw komentarz