Nowa odkrywka węgla kopalni Konin

0 komentarzy

Data wpisu: 14 marca, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | ekologia

, , ,

Nowa odkrywka węgla kopalni Konin

źródło: wiadomosci24.pl

Kopalnia węgla brunatnego rozpoczęła niedawno eksploatację nowej odkrywki węgla brunatnego Tomisławice. W historii istnienia kopalni jest to już odkrywka o numerze 10, choć wcześniejsza zakładana była w 2005 roku. Otwarcie najnowszej odkrywki węgla poprzedzały blisko miesięczne prace potężnych maszyn, mających na celu usunięcie dużych pokładów piasku przykrywających złoża cennego surowca.

W celu dostania się do złóż węgla zaangażowane zostały długie na około 4 tysiące metrów taśmociągi, pracujące przez trzy czwarte doby nad przetransportowywanie na hałdę ogromnych (więcej…)

Nietypowa prywatyzacja

1 komentarz

Data wpisu: 8 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes

, , , , , , , ,

źródło: poznan.gazeta.pl

Poznańska firma Merazet zajmująca się serwisowaniem oraz sprzedażą hurtową laboratoryjnych aparatur została wystawiona na sprzedaż przed skarb państwa, który z przeprowadzanych prywatyzacji własności państwa chce łatać dziurę budżetową. Najdziwniejszy jest jednak fakt, iż firma Merazet jest jedną z nielicznych spółek skarbu państwa generującą bardzo wysokie zyski.

Jeszcze bardziej zadziwiający jest fakt kwoty minimalnej, za jaką państwo chce sprzedać Merazet. Oscyluje ona w granicach 11 milionów złotych, podczas gdy faktyczna (więcej…)

Imponujący nowy dworzec PKP

0 komentarzy

Data wpisu: 7 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | pożytek publiczny

, , , , , , ,

źródło: epoznan.pl

Organizacja Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku stała się bodźcem nie tylko do rozbudowy stadionu miejskiego, ale do rozpoczęcia wielu inwestycji, które mają bezpośrednio oraz pośrednio służyć organizacji turnieju w Poznaniu. Jednym z przykładów takich dodatkowych inwestycji, które na czas Euro 2012 mają być gotowe do użytku jest nowy dworzec PKP.

Makieta wizualizująca przyszły dworzec PKP w Poznaniu robi duże wrażenie, pojawiają się jednak pewne wątpliwości, co do terminu ukończenia prac nad tym obiektem. (więcej…)

Okrąglak odzyska swój blask sprzed lat

0 komentarzy

Data wpisu: 3 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | historia | pożytek publiczny

, , , , , ,

Okrąglak odzyska swój blask sprzed lat

źródło: poznan.naszemiasto.pl

W najbliższym czasie planowane jest odrestaurowanie jednej z najbardziej charakterystycznych budowli Poznania, jaką jest bez wątpienia Okrąglak. Termin oddania do użytku już odnowionego obiektu wyznaczono na przełom roku 2011 i 2012. Niestety nie zrealizowały się pierwotne przypuszczenia zakładające, że obiekt będzie gotowy w drugiej połowie 2010 roku.

Okrąglak jest obiektem zabytkowym od 2003 roku, w związku z czym zmiany, jakie będą przeprowadzone będą miały bardzo ograniczony charakter. Elementy oryginalne obiektu, a więc pochodzące z lat 1949-1953, zostaną ze względu na wartość historyczną pozostawione bez zmian. Chodzi tutaj przede wszystkim o całą elewację Okrąglaka. (więcej…)

Większe mieszkania mogą zyskać na znaczeniu

0 komentarzy

Data wpisu: 2 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | nieruchomości

, , , , , , , ,

źródło: nieruchomosci-poznan.com.pl

W czasach słabszej koniunktury gospodarczej oczywistym jest fakt, iż przedsiębiorcy nie decydują się na wdrażanie nowych rozwiązań, gdyż nawet te aktualnie realizowane mogą być dość niepewne. Jednakże niektórzy poznańscy deweloperzy decydują się na tego typu rozwiązania i w pewnym sensie idą pod prąd ogólnym trendom.

Podobnie jak w skali całego kraju, w Poznaniu w branży deweloperskiej największym powodzeniem cieszą się lokale o niewielkich rozmiarach. Przede wszystkim są to kawalerki lub mieszkania dwupokojowe, które rzecz jasna wiążą się z mniejszymi kosztami kupna. Lokale o większej powierzchni użytkowej są w zdecydowanej mniejszości (więcej…)

Kupno mieszkań jeszcze nie wybudowanych w Poznaniu

0 komentarzy

Data wpisu: 29 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | nieruchomości

, , , , , ,

źródło: hotfrog.pl

Decydując się na kupno mieszkania jedną z podstawowych ról odgrywa jego wizualne przedstawienie. Jednak wielu deweloperów prowadzi sprzedaż mieszkań jeszcze nie wybudowanych, przekonując klientów jedynie na podstawie przyszłych planów i zgrabnych wizualizacji. Taki typ sprzedaży był bardzo modny zwłaszcza w czasach sprzed kryzysu gospodarczego, kiedy niemal każdy mógł pozwolić sobie na większy lub mniejszy kredyt mieszkaniowy.

Kryzys dotknął również branże deweloperską, co znacznie ograniczyło możliwości sprzedaży mieszkań jeszcze przed ich wykończeniem lub nawet przed rozpoczęciem (więcej…)

Mimo kryzysu branża budowlana w Poznaniu nadal na dobrym poziomie

0 komentarzy

Data wpisu: 21 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes

, , , , , , ,

źródło: erka2.pl

Druga połowa roku 2008 była okresem, kiedy branża budowlana w Poznaniu, podobnie jak i w całym kraju, zaczęła głośno mówić o pewnych problemach na rynku nieruchomości. Oczywiście takie spekulacje niemal od razu znalazły swój oddźwięk na placach budowy, kiedy to niektóre inwestycje zaczęły być zatrzymywane w trakcie realizowania oraz przede wszystkim wśród inwestycji dopiero co planowanych.

Niepewna sytuacja na całym rynku oraz duża ostrożność w realizowaniu większej liczby inwestycji spowodowała już w pierwszej połowie roku 2009 spadek ilości oddawanych (więcej…)

Kontrowersje wokół powstawania farmy wiatrowej

0 komentarzy

Data wpisu: 19 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes

, , , , , ,

źródło: gospodarka.dziennik.pl

W Dusznikach ma powstać wkrótce farma wiatrowa, jednak projekt wzbudza wiele kontrowersji. Chociaż autorzy raportu dotyczącego oddziaływania tej inwestycji na środowisko udowadniają, że wiatraki nie będą szkodzić ludziom ani przyrodzie, nie każdy myśli o farmie tak pozytywnie. Wątpliwości co do słuszności realizacji projektu mają zarówno mieszkańcy, jak i przyrodnicy.

Farma wiatrowa, jaka ma powstać w gminie Duszniki ma posiadać moc160 MW. Kontrowersje wywołuje odległość wiatraków od domostw, która ma być niekiedy mniejsza niż 0,5 km. Negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców może się ujawnić w ich samopoczuciu oraz ogólnym stanie zdrowia, wielu przyrodników martwi się również o zagrożenie, (więcej…)

Zbyt brzydki projekt poznańskiej mariny

0 komentarzy

Data wpisu: 19 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | pożytek publiczny | rozrywka i rekreacja

, , , , , , , , , ,

źródło: poznanskie-nieruchomosci.pl

Teren przy moście Chrobrego obecnie niezagospodarowany, ma być przekształcony w marinę. Projekt jego zagospodarowania wpłynął już do radnych, zgłosił się prywatny przedsiębiorca, firma Impuls. Inwestor w projekcie chciał od miasta wydzierżawić cypel znajdujący się przy moście Chrobrego na okres 25 lat. Inwestycja miałaby wynieść 60 mln zł i obejmować wybudowanie mariny na 30 łodzi, wypożyczalni łódek, tarasu widokowego, sztucznej plaży, restauracji, sceny na wodzie, pływającego hotelu, a także policji wodnej. W ciepłe miesiące na rzece miałyby pływać statki wycieczkowe, w zimie natomiast otwierano by lodowisko.
(więcej…)

Dynamiczny rozwój Glaxo – nowe inwestycje

1 komentarz

Data wpisu: 18 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes

, , , , , , , ,

źródło: ceoworld.biz

Poznańska fabryka GlaxoSmithKline przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji leku Avodart, który ma dotrzeć do kilkudziesięciu krajów na świecie. Koncern GSK musi w tę inwestycję zainwestować około 70 mln zł., które potrzebne są na przebudowę i modernizację infrastruktury zakładu, a także zakup nowych, specjalistycznych urządzeń.

Lek Avodart jest preparatem, który stosuje się w terapii choroby, jaką jest przerost prostaty. Wcześniej wytwarzany był we Francji. W Poznaniu ma być produkowanych rocznie około 600 mln kapsułek leku. Polski oddział firmy GlaxoSmithKline jest jednym z najnowocześniejszym zakładów, jakie posiada koncern. (więcej…)