Centrum nanotechnologii w Poznaniu

1 komentarz

Data wpisu: 9 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: nauka i edukacja | pożytek publiczny

, , , , , , ,

Centrum nanotechnologii w Poznaniu

źródło: dom.money.pl

W Poznaniu powstać ma Centrum NanoBioMedyczne. Inicjatorami kolejnego wielkiego przedsięwzięcia naukowego w Poznaniu są cztery renomowane poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

Nanotechnologia jest przyszłością świata nauki, dlatego kraje inwestujące w jej rozwój przyczyniają się do postępu całej ludzkości. Wprawdzie wiele osób nie wie zbyt wiele albo też w ogóle czym jest nanotechnologia, lecz bez wątpienia dzięki jej rozwojowi zmieni się nasze życie. Nanotechnologia jest zbiorem różnego rodzaju technik, dzięki (więcej…)

Imponujący nowy dworzec PKP

0 komentarzy

Data wpisu: 7 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | pożytek publiczny

, , , , , , ,

źródło: epoznan.pl

Organizacja Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku stała się bodźcem nie tylko do rozbudowy stadionu miejskiego, ale do rozpoczęcia wielu inwestycji, które mają bezpośrednio oraz pośrednio służyć organizacji turnieju w Poznaniu. Jednym z przykładów takich dodatkowych inwestycji, które na czas Euro 2012 mają być gotowe do użytku jest nowy dworzec PKP.

Makieta wizualizująca przyszły dworzec PKP w Poznaniu robi duże wrażenie, pojawiają się jednak pewne wątpliwości, co do terminu ukończenia prac nad tym obiektem. (więcej…)

Plany stworzenia bulwaru nad Wartą

0 komentarzy

Data wpisu: 6 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny

, , , , , ,

Plany stworzenia bulwaru nad Wartą

źródło: skyscrapercity.com

Lokalizacja Poznania nad tak piękną rzeką, jak Warta jest bardzo dużym atutem miasta, który w dawniejszych latach był o wiele lepiej wykorzystywany, niż obecnie. Jeszcze w czasach przedwojennych cudowne nadwarciańskie krajobrazy były atrakcją dla wielu poznaniaków, gdzie bardzo chętnie spędzali swój czas. Obecnie powstał szereg propozycji aby ponownie przywrócić miastu atrakcyjne tereny nad Wartą, które od czasów powojennych są bardzo zaniedbane.

Jednym z najpiękniejszych przykładów przedwojennych rekreacyjnych terenów nad Wartą były okolice obecnej dzielnicy Stare Winogrady. Jeszcze w roku 1945 mieścił (więcej…)

Utrudniania na linii ronda Rataje i ronda Śródka

0 komentarzy

Data wpisu: 4 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny | ulice i ścieżki rowerowe

, , , , , , , , ,

Utrudniania na linii ronda Rataje i ronda Śródka

źródło: mmpoznan.pl

Duży zamęt dla mieszkańców Poznania wywoła jedna z większych inwestycji ostatnich lat. Najnowszy kolektor ściekowy zostanie wybudowany na prawym brzegu Warty i mocno utrudni poruszanie się mieszkańców pomiędzy Śródką a Ratajami. Plan inwestycji szacuje czas trwania prac budowlanych na okres dwóch lat, w związku z czym poznaniacy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Dodatkowym problemem będzie również startująca niemal w tym samym czasie kolejna inwestycja w tym rejonie, a mianowicie odcinek drogi zwanej Nowymi Zawadami. (więcej…)

Okrąglak odzyska swój blask sprzed lat

0 komentarzy

Data wpisu: 3 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | historia | pożytek publiczny

, , , , , ,

Okrąglak odzyska swój blask sprzed lat

źródło: poznan.naszemiasto.pl

W najbliższym czasie planowane jest odrestaurowanie jednej z najbardziej charakterystycznych budowli Poznania, jaką jest bez wątpienia Okrąglak. Termin oddania do użytku już odnowionego obiektu wyznaczono na przełom roku 2011 i 2012. Niestety nie zrealizowały się pierwotne przypuszczenia zakładające, że obiekt będzie gotowy w drugiej połowie 2010 roku.

Okrąglak jest obiektem zabytkowym od 2003 roku, w związku z czym zmiany, jakie będą przeprowadzone będą miały bardzo ograniczony charakter. Elementy oryginalne obiektu, a więc pochodzące z lat 1949-1953, zostaną ze względu na wartość historyczną pozostawione bez zmian. Chodzi tutaj przede wszystkim o całą elewację Okrąglaka. (więcej…)

Nowy dworzec PKP powstanie przed Euro 2012

0 komentarzy

Data wpisu: 20 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny

, , , , , , ,

źródło: nbi.com.pl

Jak zapewnia Biuro Nieruchomości Strategicznych PKP SA już 1. kwietnia 2012 roku ma być gotowy nowy dworzec, który służyć będzie między innymi kibicom tłumnie przybywającym na Mistrzostwa Europy. Dyrektor BNS PKP SA nie ma najmniejszych wątpliwości, że wyznaczony termin będzie bez większych problemów zrealizowany w wyznaczonym terminie.

Nowy dworzec ma przyćmić obecny pod wieloma względami. Nowa hala dworca zlokalizowana będzie na wysokości obecnego mostu Dworcowego, a komunikacja miejska podjeżdżać będzie od strony  Dworca Zachodniego. Budynek dworca posiadać będzie przeszkloną kopułę, co nada mu bez wątpienia eleganckiego wyglądu oraz sprawi, że w (więcej…)

Zbyt brzydki projekt poznańskiej mariny

0 komentarzy

Data wpisu: 19 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | pożytek publiczny | rozrywka i rekreacja

, , , , , , , , , ,

źródło: poznanskie-nieruchomosci.pl

Teren przy moście Chrobrego obecnie niezagospodarowany, ma być przekształcony w marinę. Projekt jego zagospodarowania wpłynął już do radnych, zgłosił się prywatny przedsiębiorca, firma Impuls. Inwestor w projekcie chciał od miasta wydzierżawić cypel znajdujący się przy moście Chrobrego na okres 25 lat. Inwestycja miałaby wynieść 60 mln zł i obejmować wybudowanie mariny na 30 łodzi, wypożyczalni łódek, tarasu widokowego, sztucznej plaży, restauracji, sceny na wodzie, pływającego hotelu, a także policji wodnej. W ciepłe miesiące na rzece miałyby pływać statki wycieczkowe, w zimie natomiast otwierano by lodowisko.
(więcej…)

Dialog władz z mieszkańcami Poznania

0 komentarzy

Data wpisu: 18 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny | ulice i ścieżki rowerowe

, , , , , , ,

źródło: nid.pl

Prezydent miasta Poznań, Ryszard Grobelny stara się zapewnić możliwość dialogu z mieszkańcami dotyczącego spraw miasta. Chce on nie tylko pytać Poznaniaków o celowość niektórych inwestycji, jak to było w przypadku ulic Półwiejskiej oraz Winogrady. Konsultacje społeczne dotyczące projektowania nowych ulic, dróg, a także ścieżek rowerowych powinny stać się według prezydenta miasta standardem.

Już dziś można za pośrednictwem Internetu sprawdzić aktualne plany dotyczące budowy, rozbudowy czy modernizacji poznańskich ulic oraz dróg rowerowych. Znajdziemy (więcej…)

Budowa hotelu w bliskim sąsiedztwie synagogi

0 komentarzy

Data wpisu: 17 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: biznes | pożytek publiczny

, , , , , , ,

źródło: pl.wikipedia.org

W Poznaniu od ponad pięciu lat poznańska gmina żydowska stara się o pozyskanie funduszy na odbudowę zniszczonej przez Niemców w 1940 roku synagogi. Żydowski dom modlitwy został wówczas przekształcony w basen, w podobnym kształcie funkcjonuje on również dziś. W budynku usytuowana jest Pływalnia Miejska. Na tym miejscu powstać ma, według zapowiedzi, Centrum Judaizmu i Dialogu, które będzie obejmować centrum dialogu zbudowane na miejscu fragmentów historycznych murów synagogi i które ma być otwarte na inne wyznania. W centrum ma się znajdować Muzeum Historii Poznańskich Żydów, pomieszczenie modlitewne, sala Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, sala koncertowo-teatralna, a także restauracja. Na zrealizowanie celu potrzebne jest jednak pozyskanie około 50 mln zł.
(więcej…)

Skuteczne zagospodarowanie starego koryta Warty

1 komentarz

Data wpisu: 16 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny

, , , , , , , , , , ,

źródło: otodom.pl

Miejska Pracownia Urbanistyczna rozpoczęła pracę nad projektem mającym na celu plan przestrzennego zagospodarowania dla Chwaliszewa. Ma on obejmować zagospodarowanie starego koryta Warty.

Jednym z projektów, który ma duże szanse powodzenia jest stworzenie podziemnych parkingów, nad którymi rozciągałyby się baseny mające być imitacją rzeki. Takie rozwiązanie pozwoli znacznie rozluźnić okolice Starego Rynku z samochodów, a także umożliwi zyskanie ciekawego i pięknego elementu krajobrazu miasta. Wzdłuż sztucznej rzeki z zamkniętym obiegiem znajdującej się w niej wody miałyby powstać bulwary spacerowe, co jest dodatkową atrakcją i pomysłem godnym uwagi.
(więcej…)