Utrudniania na linii ronda Rataje i ronda Śródka

0 komentarzy

Data wpisu: 4 stycznia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny | ulice i ścieżki rowerowe

, , , , , , , , ,

Utrudniania na linii ronda Rataje i ronda Śródka

źródło: mmpoznan.pl

Duży zamęt dla mieszkańców Poznania wywoła jedna z większych inwestycji ostatnich lat. Najnowszy kolektor ściekowy zostanie wybudowany na prawym brzegu Warty i mocno utrudni poruszanie się mieszkańców pomiędzy Śródką a Ratajami. Plan inwestycji szacuje czas trwania prac budowlanych na okres dwóch lat, w związku z czym poznaniacy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Dodatkowym problemem będzie również startująca niemal w tym samym czasie kolejna inwestycja w tym rejonie, a mianowicie odcinek drogi zwanej Nowymi Zawadami. (więcej…)

Dialog władz z mieszkańcami Poznania

0 komentarzy

Data wpisu: 18 grudnia, 2019 | autor: admin | kategoria: pożytek publiczny | ulice i ścieżki rowerowe

, , , , , , ,

źródło: nid.pl

Prezydent miasta Poznań, Ryszard Grobelny stara się zapewnić możliwość dialogu z mieszkańcami dotyczącego spraw miasta. Chce on nie tylko pytać Poznaniaków o celowość niektórych inwestycji, jak to było w przypadku ulic Półwiejskiej oraz Winogrady. Konsultacje społeczne dotyczące projektowania nowych ulic, dróg, a także ścieżek rowerowych powinny stać się według prezydenta miasta standardem.

Już dziś można za pośrednictwem Internetu sprawdzić aktualne plany dotyczące budowy, rozbudowy czy modernizacji poznańskich ulic oraz dróg rowerowych. Znajdziemy (więcej…)